Problem z osiągnięcie wzwodu lub odbyciem satysfakcjonującego stosunku występuje od zarania dziejów. Już wieki temu zauważono, że pewnie zioła posiadają właściwości afrodyzjaków naturalnie podnosząc libido. Jakie zioła poprawiają potencję?

Żeń-szeń

Żeń- szeń posiada wiele cennych składników, między innymi ginsenozydy. Zwiększają one syntezę tlenku azotu, który jest kluczowy w prawidłowym działaniu mechanizmu wzwodu. Wspomagają rozkurcz naczyń krwionośnych ułatwiając napływ krwi do ciał jamistych penisa oraz wywołanie erekcji. Istnieje wiele odmian żeń-szenia, w kontekście zwiększenia potencji warto zainteresować się żeń-szeniem koreańskim (łac. Korean panax ginseng) inaczej zwanym czerwonym. Ekstrakt z tego zioła występuje w wielu preparat wspomagających potencję m.in. Vigrax, Permen, Climax Control.

Buzdyganek naziemny

Zawarte w buzdyganku naziemnym (łac. Tribulus terrestris) saponiny sterydowe zwiększają poziom wolnego testosteronu oraz uwalnianie tlenku azotu. Dzięki swoim właściwościom stosowany jest przez kulturystów jak i osoby chcące wzmocnić potencję.

Korzeń Maca

Korzeń Maca to roślina o szerokim spektrum działania. Wpływa pozytywnie na potencję, układ rozrodczy, sprawność seksualną oraz libido. Działanie zawdzięczamy zawartym w nim sterolach, aminokwasach, witaminach i minerałach. Jednym z aminokwasów zawartych w korzeniu ten cennej rośliny jest arginina, biorąca udział w procesie syntezy tlenku azotu. Ponadto arginina stanowi 80% białka płynu nasiennego. Korzeń Maca pomaga zarówno mężczyzną jak i kobietom. Mieszkańcy Peru używają go w leczeniu suchości pochwy, zaburzeń hormonalnych, nieregularnych miesiączek oraz złagodzenia objawów menstruacji.

Owoc palmy sabal

Cennymi składnikami owoców palmy sabal są fitosterole, stosowane w leczeniu oraz zapobieganiu przerostu gruczołu krokowego. Mimo to, ze względu na pozytywny wpływ na funkcjonowanie narządów rozrodczych występuje również w składzie tabletek na potencję. Przyjmowanie ekstraktu z owoców palmy sabal obniża poziom DHT (dihydrotestosteron), której wysoki poziom jest jedną z przyczyn wypadania włosów.

Yohimbina

Yohimibna pozyskiwana jest z kory oraz liści z rośliny zwanej drzewem miłości. Działa rozkurczająco, powodując rozszerzenie naczyń krwionośnych ułatwiając napływ krwi do ciał jamistych członka pomagając uzyskać satysfakcjonujący wzwód. Zauważa się również poprawę nastroju oraz zwiększenie libido. Przez ludy afrykańskie stosowana była jako afrodyzjak. Pomimo swoich pozytywnych właściwości yohimbina może powodować szereg skutków ubocznych. Nie można jest stosować m.in. w przypadku jaskry, choroby wieńcowej, zaburzeń rytmu sera, nadciśnienia, chorobach psychicznych, produktów zawierający tyraminę czy części leków. Ze względu na wiele przeciwskazań należy stosować ją po konsultacji z lekarzem.

Miłorząb

Roślina wywodzaca się z Chin (łać. Ginkgo bilboa) zawiera między innymi flawonoidy. Wspomagają potencję zwiększając przyswajanie się tlenku azotu, który jak już wcześniej wspomniano jest ważnym składnikiem w prawidłowym procesie wzwodu.

Pozostałe naturalne wspomagacze męskości:

  • ziele damiana,
  • lukrecja,
  • lubczyk,
  • liść pokrzywy,
  • owies,
  • nasiona kozieradki.

Skuteczność ziół w walce o potencję

Skuteczność ziół w kontekście zapobiegania czy leczenia zaburzeń erekcji zależy od wielu czynników. Podstawą jest regularne stosowanie w odpowiedniej dawce, należy również zapoznać się z ewentualnymi przeciwskazaniami oraz skutkami ubocznymi. Problem w ocenie skuteczności ziół wiąże się również z mała ilością badań. Kolejnym czynnikiem jest podłoże problemu – jeśli zaburzenia erekcji spowodowane są czynnikami o podłożu psychologiczno-behawioralnym zioła mogą się na nie wiele zdać. Najlepsze efekty uzyskują mężczyźni, którzy miewają sporadyczne problemy wywołane niepełnowartościową dietą, okresowym stresem czy przemęczeniem.

Jakie zioła wybrać do codziennego stosowania?

Każde z nich zawiera inne składniki oraz działanie. Optymalnym rozwiązaniem jest więc stosowanie mieszanek ziół. Problematyczne może okazać się odpowiednie dawkowanie oraz ich przyjmowanie. Rozwiązaniem są tabletki na potencję, zawierające skoncentrowane wyciągi z ziół, witaminy i minerału. O skuteczne i sprawdzone preparaty zapytaj swojego lekarza lub sprawdź nasz ranking.