Piersi w pewnością są jednym z atutów kobiety. Coraz częściej kobiety poddają się zabiegowi operacyjnemu, jednak wszyscy chyba się zgodzą, ze najlepsze jest to co naturalne. Zioła są jednym z naturalnych sposobów na pobudzenie biustu do wzrostu. Poznaj kilka naszych propozycji!

Zioła – które mogą powiększyć biust?

Zioła wykorzystywane są do leczenia wielu dolegliwości jak i również poprawy wyglądu. Istnieje szereg ziół, które mogą pomóc Ci powiększyć biust. Część z nich znajduje zastosowanie w tabletkach powiększających piersi lub też kremach czy żelach do masażu okolic klatki piersiowe. Wpływają pozytywnie na stan skóry, działają ujędrniająco oraz zwiększają objętość biustu.

 • Kozieradka
  Kozieradka jest naturalnym źródłem filoestrogenów, poprawia wygląd piersi pobudzając je do wzrostu. Często stosowany składnik tabletek oraz kremów na powiększanie biustu. Wspomaga produkcję hormonów oraz prawidłowe działania gruczołów piersiowych.
 • Koper włoski
  Obfituje w flawonoidy stymulujące syntezę estrogenów. Miksturę przygotowaną na bazie nasion z kopru włoskiego można używać jako preparat do zewnętrznej pielęgnacji piersi lub spożywać w formie naparów.
 • Dong Quai
  Reguluje produkcję estrogenów odgrywających kluczową rolę w aspekcie rozmiaru piersi. Ponadto oczyszcza organizm z toksyn, których nadmiar może prowadzić min. do problemów skórnych.
 • Palma sabalowa
  Wyciąg z palmy sabalowej ogranicza przemiany testosteronu do jego innych form, jednocześnie podnosząc poziom estrogenów w organizmie. Działa stymulująco na wzrost tkanek budujących piersi.
 • Mniszek lekarski
  Liście mniszka lekarskiego zawierają wiele cennych witamin i minerałów. Wspiera oczyszczanie receptorów estrogenowych oraz wspomaga budowanie nowych tkanek.
 • Wierzbownica
  Zastosowanie znajduje w leczeniu zaburzeń dotyczących nadmiaru hormonów np. testosteronu. Działa synergicznie z estrogenami wzmagając ich dobroczynne działanie dla biusty, dlatego wskazane jest łączenie wraz z środkami działającymi estrogenne.
 • Wild yam
  Obniża poziom cukru oraz złego cholesterolu (LDL) w krwi, obfituje w filoestrogeny pobudzając tworzenie się nowych tkanek piersi.
 • Czarnuszka
  Zioło często stosowane jako posypka do pieczywa. Zwiększa laktacje po porodzie, powodując wzmożony proces wydzielania prolaktyny. Można ja stosować jako dodatek do posiłków lub w postaci naparu.
 • Pueraria Mirifica
  Roślina naturalnie występującą w Tajlandii, gdzie uznawana jest za roślinę młodości. Zbawienny wpływ Pueraria Mirifica wynika z zawartości izoflawonów. Wykazują one korzystne działanie podczas leczenia nowotworów piersi, prostaty oraz łagodzenia skutków menopauzy.

Filoestrogeny – naturalne powiększanie piersi siłą natury?

Filoestrogeny to naturalne substancje pochodzenia roślinnego. Ich budowa oraz działanie jest zbliżona do żeńskich hormonów – estrogenów, wydzielanych przez jajniki. Filoestrogeny zapobiegają miedzy innymi chorobom układy krążenia czy problemom z podwyższonym cholesterolem. Wpływają na pobudzenie receptorów estrogenowych w piersiach prowadząc do naturalnej produkcji nowych komórek, w wyniku czego zwiększa się ich objętość.

Właściwości filoestrogenów:

 • stymulują komórki tkanek piersi do podziału, a tym samym to zwiększenia rozmiaru biustu,
 • obniżają ciśnienie krwi,
 • łagodzą objawy menopauzy,
 • chronią przez osteoporoza,
 • obniżają poziom cholesterolu LDL w krwi,
 • pozytywnie wpływają na układ nerwowy,
 • spowalniają proces wiotczenia skory oraz tworzenia się zmarszczek,

Jak stosować zioła na powiększenie biustu?

Stosując jakiekolwiek zioła w ich naturalnej formie należy zapoznać się odpowiednim przygotowanie oraz dawkowaniem. Przed stosowaniem należy tak jak w przypadku gotowych kompozycji ziołowych sprawdzić przeciwskazania oraz możliwe skutki uboczne. Poszczególne zioła znajdziesz w lokalnych punktach zielarskich lub zamówisz online.

Alternatywną a zarazem wygodną forma stosowania ziół jest przyjmowanie specjalnie skomponowanych mieszanek ziołowych. Niewielki procent kobiet zgłasza skutki uboczne wynikające ze stosowania preparatów powiększających piersi. Suplementy zazwyczaj zawierają wysokie, a jednocześnie bezpieczne dawki.