Po pierwszych uniesieniach i przysłowiowych motylach w brzuchu każdy związek zaczyna przechodzić w kolejne etapy. Stabilizacja wkrada się także w życie seksualne. Nie oznacza to bynajmniej, że jest to coś złego, ale istnieje zagrożenie, że seks zacznie sprawiać mniej przyjemności, stanie się przewidywalny, a spektakularne uniesienia zostaną odsunięte do rozdziału przeszłości. Tantra jest dedykowana związkom dojrzałym i otwartym, potrafi przemienić seks w niesamowite przeżycie — i nigdy się nie nudzi!

Tantra — nie tylko przedłużenie stosunku

Seks tantryczny — pomimo swojej popularności — owiany jest wieloma tajemnicami i mitami. Błędnie kojarzony z wymyślnymi pozami czy odłączeniem zbliżenia fizycznego od duchowego. W istocie pozwala na lepsze poznanie siebie nawzajem oraz zgłębienie miłości. Seks tantryczny należy do azjatyckiej filozofii opartej na różnorodnych nurtach myślowych. W swoich założeniach dociera do głębokich pokładów świadomości, rozciągając ją i tworząc pole dla nowości.

W prostym rozumieniu ma on sprawić, że kochankowie staną się jednością nie tylko fizycznie, ale i umysłowo. Koncepcja jednego ciała i umysłu wpływa pozytywnie na satysfakcję seksualną oraz codzienne relacje pomiędzy partnerami.

Seks tantryczny jako rytuał prowadzący do nieznanej rozkoszy

Tantra w odniesieniu do sfery seksualnej łączy w sobie to, co umysłowe, z tym, co fizyczne. Obie te sfery — choć wydają się znajdować na przeciwległych biegunach — mają nie tylko się połączyć, ale zespolić kochanków. Fizyczne miejsca ciała tj. szczyt głowy, okolice pępka, małżowiny uszne — uznawane są za największe skupiska energii erotycznej, która ma zostać przekazana do umysłu.

W praktyce seks tantryczny jest dłuższy, bardziej satysfakcjonujący i prowadzący do wielu uniesień oraz orgazmów. Skupienie się na emocjach partnera i wsłuchanie się w jego ciało podczas tzw. gry wstępnej to jeden z głównych czynników udanego seksu tantrycznego.

Partnerzy powinni patrzeć sobie w oczy, nie unikać wzajemnego wzroku, intensyfikować dotyk, a nawet chwilowo go zaprzestawać. Gra wstępna nie może trwać kilka sekund czy minut, ma ona być celebracją miłości i zbliżenia. Rosnące podniecenie i jednoczesne wstrzymanie się od natychmiastowego aktu seksualnego pozwala na przeżycie przyjemności w pełniejszym i dotychczas nieznanym wymiarze.

Seks tantryczny — czy jest instrukcja?

Osoby szukające instrukcji krok po kroku seksu tantrycznego mogą porzucić swoje poszukiwania. Tak jak nie ma dwóch tak samo przeżywających seks osób, tak samo nie ma ścisłego instruktażu seksu tantrycznego. Oczywiście, coraz częściej prowadzone są zajęcia mające naprowadzić partnerów na osiągnięcie tej niebywałej przyjemności, ale główne zadanie należy wyłącznie do kochanków.

Panowanie nad szczytowaniem pozwala opóźnić wytrysk, mężczyzna może więc kontynuować stosunek, aż jego partnerka osiągnie pełnię satysfakcji seksualnej. Szukając sposobu idealnego warto wyłączyć pośpiech, skoncentrować się na kochance lub kochanku, oceniać jego emocje i wpisać się w ich melodię. Pieszczoty, pocałunki, tulenie, pobudzenie — to wszystko ma opierać się na uwielbieniu i chęci duchowego połączenia.