Tabletki na powiększenie biustu bazują na ziołach pobudzając tkanki piersi do wzrostu. Które ziołowe tabletki są skuteczne i bezpieczne? Sprawdź ranking i opinie popularnych preparatów powiększających piersi.

Ranking tabletek na powiększenie biustu

Tabletki to stosunkowo bezpieczna i niedroga metoda zwiększenie rozmiaru biustu. Składniki zawarte w tabletkach zwiększają produkcję hormonów, które stymulują piersi do wzrostu. W rankingu zestawiliśmy najpopularniejsze preparaty w formie tabletek – wszystkie bazują na składnikach pochodzenia naturalnego.

1. Breast Fast

Breast Fast ranking

Breast Fast to według opinii kobiet jedne z najskuteczniejszych preparatów na powiększenie biustu. Tabletki bazuję głównie na wyciągach z ziół stymulujących tkanki biustu do wzrostu. Według producenta, w wyniku badań klinicznych, aż 91% zauważyło zwiększenie rozmiaru biustu już po 3 tygodniach stosowania. Po 3 miesiącach 97% kobiet odnotowało powiększenie miseczki o jedne rozmiar. Nie odnotowano jakichkolwiek skutków ubocznych czy działań niepożądanych. Dobre opinie konsumentem stawiają Breast Fast na miejscu lidera rankingu.

Skład:
 • nasiona kozieradki,
 • ziarno kopru,
 • l-tyrozyna,
 • wyciąg z mniszka lekarskiego,
 • korzeń Dong Quai.

Stosowanie: 3 kapsułki dziennie do posiłków popijając wodą, dzienną dawkę można przyjmować do śniadania, obiadu oraz kolacji po 1 kapsułce.
Cena: 219 złotych, rabat przy zamówieniu 2 opakowań.
Wydajność: 90 kapsułek / 30 dni.


Strona producenta

2. Pro Breast Plus

Pro Breast Plus ranking

Pro Breast Plus posiada bogaty skład, który skłania do dokładniejszego przyjrzenia się temu preparatowi. Efektem stosowania jest uzyskanie większego i jędrniejszego biustu. Do tabletek można kupić dedykowany krem zwiększający produkcję elastyny oraz kolagenu. Krem jest świetnym dodatkiem dla kobiet zmagających się z wiotczeniem skóry. Pomimo nieco bogatszego składu od Breast Fast efekty kuracji są na zbliżonym poziomie.

Skład: 

 • witamina E,
 • kozieradka,
 • koper włoski,
 • Dong Quai,
 • oset błogosławiony,
 • mniszek lekarski,
 • kelp,
 • rukiew wodna,
 • l-tyrozyna,

Stosowanie: 2 kapsułki dziennie do posiłki, popijając wodą.
Cena: 239 złotych.
Wydajność: 60 kaps. / 30 dni.


Strona producenta

3. Perfect Bust

Perfect Bust

Perfect Bust to kolejny produkt, po który chętnie sięgają kobiety zmagające się z kompleksem rozmiaru piersi. Tabletki dedykowane są szczególnie kobietom, których dekolt utracił nieco na wdzięku po ciąży lub w skutek odchudzania. Pomaga także złagodzić pierwsze oznaki wiotczenia skóry, spowodowane między innymi naturalnym procesem starzenia się organizmu. Dla uzyskania lepszych efektów producent zaleca przeprowadzenie pełnej kuracji przy zastosowaniu tabletek oraz żelu. Tabletki odpowiadają za pobudzenie piersi do wzrostu, żel ujędrnia oraz pielęgnuje skórę.

Skład: 

 • nasiona kozieradki
 • saw palmetto,
 • nasiona kopru włoskiego,
 • korzeń dzięgla chińskiego,
 • nasiona kminku,
 • drapacz lekarski,
 • owoc pieprzowca.

Stosowanie: 1 zalecana dawka na początku przyjmowania wynosi 3 kapsułki dziennie, następnie można zmniejszyć dawkę do 1 kapsułki dziennie.
Cena: 169,90 złotych.
Wydajność: 90 kapsułek / 30 dni.


Strona producenta

4. Fabolous Breasts

Fabolous Breasts ranking

Fabolous Breasts podobnie jak poprzednie wzmaga produkcje estrogenów, które przyczyniają powiększenie piersi (wzmożona produkcja estrogenów, występuje podczas ciąży – czego wynikiem jest min. powiększenie biustu). Pomimo dobrego składu, cieszy się nieco mniej zadowalającymi opiniami konsumentek.

Skład:

 • saw palmetto,
 • ekstrakt nasion kozieradki,
 • nasiona kopru,
 • drapacz lekarski,
 • wapń,
 • papryka chilli.

Stosowanie: 3 tabletki dziennie do posiłku.
Cena: 229 złotych.
Wydajność: 90 tabletek / 30 dni.


Strona producenta

Pigułki antykoncepcyjne zwiększają rozmiar biustu

Zwiększenie rozmiaru piersi zauważa się, również podczas stosowania pigułek antykoncepcyjnych. Z tego założenia można by wysnuć wniosek, że aby powiększyć piersi należy przyjmować estrogen i progesteron. Problem jednak w tym, że taka terapia może przynosić szereg skutków ubocznych. Według niektórych badań, że kuracja z użyciem wymienionych hormonów może zwiększać ryzyko raka piersi o nawet 30%.

Bezpieczna stymulacja hormonalna

Czy jest jakiś naturalny sposób na zwiększenie produkcji hormonów bez zwiększenia ryzyka wystąpienia raka piersi? Źródła podają, że w celach estetycznych (powiększenie piersi) można wykorzystać filoestrogeny. Są one roślinnym odpowiednikiem żeńskich hormonów – estrogenów. Filoestregeny nie zwiększają ryzyka nowotworu piersi czy jajników, a część specjalistów uważa, że pomaga zmniejszyć ryzyko wystąpienia tych przypadłości.

Filoestrogeny w walce o większe piersi

Kuracje ziołowe są odpowiedzią na kobiecie kompleksy z rozmiarem biustu, jednocześnie nie zwiększając ryzyka wystąpienia raka piersi, które jest problem terapii hormonalnych. Niestety badania kliniczne nie odpowiadają jednoznacznie na pytanie jakie zioła najskuteczniej powiększają piersi. Jest ich zbyt mało, bądź przeprowadzone jedynie na zwierzętach.

Przeglądając literaturę, warto sięgnąć po książkę Dr James Duke – „The Green Pharmacy”. W swojej publikacji wskazuje na kozieradkę oraz dziki pechrzyn (wild yam), jako cenne źródła filiestrogenów pomagających naturalnie powiększyć piersi.

Czynnikiem łączących oba te zioła jest zawartość disogeniny, zaliczanej do grupy saponin steroidowych. W przemyśle medycznym stosowana jest min. do syntezy leków steroidowych. Wpływa korzystanie przy chorobach metabolicznych, przeciwdziała zakażeniom, posiadana działanie przeciwnowotworowe, przeciwbólowe i przeciwzapalne. Badania na myszach wykazały, że disogenina stymuluje wzrost gruczołu sutkowego, co jest istotną właściwością dla kobiet starających się nieco uwydatnić swoje wdzięki.

Tabletki na powiększenie biustu – jakich substancji szukać?

Przeglądając skład tabletek na powiększenie biustu oprócz kozierdaki oraz wild yam, warto zwrócić uwagę na zawartość kilku innych substancji. Zaliczają się do nich min.:

 1. Serdecznik pospolity (Motherwort) – badania kliniczne w Chinach potwierdziły korzystny wpływ korzystne właściwości w leczeniu nieregularnych miesiączek oraz nadmiernego krwawienia. Badania na zwierzętach wskazują również na działanie chemoprewencyjne – zapobiegające przekształcaniu się nowotworu w typ złośliwy.
 2. Liść Damiana – według badań dzięki zwartości filoprogestyny, zioło wykazuje jedną z najwyższych zdolności do wiązania się z receptorami progesteronu – hormonu odpowiedzialnego między innymi za rozwój tkanki piersiowej.
 3. Saw Palmetto (Palma sabałowa) – zioło znajduje zastosowanie u obu płci. Wśród mężczyzn ceniona za właściwości łagodzące dolegliwość przerostu prostaty. W dawnych czasach roślina stosowana również między innymi w celu powiększenia piersi.
 4. Donq Quai (Dzięgiel chiński) – nazywana również jako kobiecy żeń-szeń, posiadający zdolność leczenia kobiecych dolegliwości (m.in. działanie łagodzące przy menopauzie, regulacja cyklu miesiączkowego), cenne źródło fitoestrogenów.
 5. Oset błogosławiony – zawiera filoestrogeny mogące pomóc powiększyć i ujędrnić biust.
 6. Koper włoski – dawniej wykorzystywany przez kobiety karmiące w celu zwiększenia przepływu pokarmu oraz podniesienia libido.
 7. Kozieradka – działa stymulująco na produkcję estrogenów i progesteronu. Może być stosowana doustnie jako dodatek do posiłków, jak i również do pielęgnacji zewnętrznej w postaci olejku.

Podsumowując, znacznie bezpieczniej jest stosować zioła, które działają stymulująco na naturalną produkcję hormonów. Skuteczność kuracji powiększającej piersi na bazie naturalnych składników zależy od danego preparatu oraz podatności organizmu na związki w nim zawarte. Dr. Duke (autor wspominanego poradnik „The Green Pharmacy”) podsumowuje temat stwierdzeniem:

[…] gdyby moja córka chciała powiększyć piersi, z pewnością zachęciłbym ją w pierwszej kolejności do spróbowania naturalnych metod […].

Zioła opisane w artykule posiadają wiele prozdrowotnych właściwości, powinny być więc bezpieczne w stosowaniu. Jeśli chcesz sama komponować własne mieszkanki, upewnij się jakie dawki są dopuszczalne. Cytując: „nie substancja czyni truciznę, ale jej ilość”. Bezpieczną formą stosowania kompozycji ziołowych są tabletki, dedykowane kobietom z kompleksem małych piersi.

Kremy i olejki – zewnętrzna stymulacja piersi do wzrostu

Według dr. A. Duka, piersi zdolne są do bezpośredniego wchłaniania substancji roślinnych przez skórę. Stymulując piersi od wewnątrz – w formie tabletek bądź ziół – warto pomyśleć od dodatkowej stymulacji zewnętrznej. 

W tym celu możesz stosować olejki bądź kremy zawierające wyciągi roślinne pomagające powiększyć piersi. Warto rozważyć zakup bądź własnoręczne przygotowanie takie preparatu, kiedy korzystasz z masażu piersi. Intensywny masaż pomaga substancjom skuteczniej przeniknąć przez tkanki. 

1. ProBreastPlus

ProBreastPlus ranking

Krem ProBreastPlus dostępny jest wraz z tabletkami. Codzienne nawilżanie tkanek piersi od zewnątrz jest uzupełnieniem powiększania pigułkami. Zestaw wraz z regularnym masażem piersi pozwala nasycić piersi składkami odżywczymi i skutecznie pobudzić piersi do wzrostu,

Skład:
 • nagietek lekarski,
 • olej ze słodkich migdałów,
 • olej słonecznikowy,
 • chmiel,
 • gliceryna soi.

Stosowanie:dwa razy dziennie – rano i wieczorem, rozprowadzając okrężnymi ruchami.
Cena:dostępny jedynie w zestawie z tabletkami (miesięczna kuracja) – 239 złotych

Strona producenta

2. Frashe

Frashe ranking

Serum Frashe to kolejny produkt dedykowany do pielęgnacji piersi. Produkt bazujący na naturalnych składnikach zwiększa objętość piersi, ujędrnia oraz zapobiega wiotczeniu piersi. Minusem tego produktu jest dość wysoka cena.

Skład: 

 • ekstrakt z eleuterokoka kolczastego,
 • wyciąg z kwiatów lawendy,
 • ekstrakt z ruszczyka kolczastego,
 • ekstrakt z pąków,
 • kofeina,
 • dipalmitoyl hydroxyproline,
 • ceramide 6.

Stosowanie: dwa razy dziennie – rano i wieczorem, rozprowadzając okrężnymi ruchami.
Cena: 169 złotych.

Strona producenta

3. Perfect Bust

Perfect Bust ranking

Żel Perfect Bust jest uzupełnieniem przyjmowania tabletek, zapewniając szybsze i efektywniejsze działanie – w takim zestawie cena jest nieco niższa. Producent jasno informuje, że stosowanie żelu ma zadanie ujędrnienie piersi. Pełna kuracja powiększająca wymaga równoległego stosowania tabletek.

Skład: 

 • Voluplus (Macelignan),
 • masa perłowa,
 • morszczyn,
 • d-limonen,
 • bioflawionoidy cytrusowe.

Stosowanie: raz lud dwa razy dziennie – rano i wieczorem, nakładać na oczyszczoną skórę, wcierając preparat okrężnymi ruchami od dołu ku górze, pomijając brodawki.
Cena: 79,90 złotych..

Strona producenta

4. Bigger Bust

Bigger Bust ranking

Produkt w formie żelu dla kobiet pragnących powiększyć piersi lub ujędrnić po przebytej ciąży lub odchudzaniu. Według producenta zauważalne efekty stosowania żelu notuje się po około 4 tygodniach regularnego stosowania.

Skład:

 • kigieline,
 • kwas hialuronowy,
 • argania spinosa kernel oil,
 • centella asiatica,
 • hydrolyzet collagen,
 • proteiny jedwabiu,
 • Equisetum Arvense (Horsetail) Herb Extract,
 • Butyrospermum Parkii (Shea) Butter,
 • Panthenol,
 • Helianthus.

Stosowanie: nakładać codziennie rano i wieczorem na oczyszczoną skórę, delikatnie wcierając żel okrężnymi ruchami.
Cena: 79,90 złotych.


Strona producenta

5. Body Art

Body Art ranking

Balsam do codziennej pielęgnacji ciała o działaniu nawilżającym oraz odżywiającym. Ujędrnia skórę, dzięki czemu biust jest uniesiony i wygląda na nieco większy. Produkt polecany podczas intensywnego odchudzania.

Skład:

 • masło kakaowe,
 • olej brzoskwiniowy,
 • olej archaidowy,
 • ekstrakt z owoców czarnej borówki,
 • ekstrak z cukru trzcinowego,
 • ekstrakt z pomarańczy,
 • ekstrakt z cytryny,
 • ekstrakt z cukru klonowego.

Stosowanie: krem nakładać na oczyszczoną skórę, pozostawiając do całkowitego wchłonięcia.

Cena: 89 złotych.


Strona producenta

Najczęściej zadawane pytania

Jak działają tabletki na powiększenie biustu?

Tabletki bazują w głównej mierze na wyciąg i ekstraktach roślinnych. Zawarte w nich substancje pobudzają organizm do zwiększonej produkcji hormonów – min. estrogenu, prolaktyny czy progesteronu. Hormony te odpowiadają za rozmiar piersi oraz ich jędrność. Ponadto spełniają w organizmie również inne istotne zadania jak regulacja cyklu miesiączkowego czy utrzymanie odpowiedniego poziomu popędu seksualne.

Czy tabletki powiększające piersi są skuteczne?

Skuteczność tabletek w dużej mierze zależy od predyspozycji organizmu. Przed wyborem preparatu warto posiłkować się opiniami kobiet oraz dokładnie zapoznać się z produktem. Skuteczność kuracji powiększającej można zwiększyć równolegle stosując inne metody – np. regularne masaże lub ćwiczenia nakierowane na zwiększenie rozmiaru biustu.

Według informacji od producentów tabletek, pierwsze zauważalne efekty następują po kilku tygodniach stosowania. Czytając opinie kobiet, oczekiwane rezultaty uzyskuje się po 2-3 miesięcznej kuracji.

Czy przyjmowanie tabletek jest bezpieczne?

Tabletki bazujące na naturalnych składnikach przyjmowane według zaleceń producenta nie powinny powodować skutków ubocznych. Przed stosowanie należy zapoznać się z ulotką producenta.

Mimo wszystko, jeśli zauważysz niepokojące sygnały przerwij stosowanie i skonsultuj dalszą suplementację z lekarzem. Przed stosowaniem należy przeczytać informacje producenta na temat przeciwskazań bądź możliwych skutków ubocznych.

Krem, żel czy tabletki? Co jest skuteczniejsze?

Oba środki działają nieco inaczej. Tabletki dostarczają kluczowych składników od wewnątrz, natomiast kremy, żele oraz olejki od zewnątrz bezpośrednio na piersi. Kompleksowa naturalna kuracja powiększająca piersi składa się z trzech elementów:
– tabletek,
– żelu,
– masażu,

Dodatkowo można dołączyć ćwiczenia. Jednak już ta 3-składnikowa kuracja powinna w przeciągu kilku tygodni przynieść zauważalne efekty.