Pierwsza randka to niemałe wyzwanie. Można ją spokojnie przyrównać to tych psychologicznych kilku sekund, podczas których buduje się pierwsze wrażenie o drugiej osobie. Bezspornie to moment, w którym może rozpocząć się coś magicznego, pełnego emocji i uniesień. Podpowiemy wam Panowie jak zauroczyć kobietę na pierwszym spotkaniu i sprawić, że będzie śniła o kolejnym.

Przepis na sukces

Każdy chciałby poznać niezawodny sposób na sukces pierwszej randki, tymczasem taki nie istnieje. Można powiedzieć, że ile kobiet, tyle sposobów, na szczęście pewne zachowania są niezmienne i to właśnie na nich należy oprzeć swoje działanie. Randka zakończy się pomyślnie, jeśli sprytnie pomieszacie stanowczość, delikatność, empatię, wyczucie i szarmancję. Brzmi nieco skomplikowanie, ale uwierzcie, że właśnie te cechy są tymi, których oczekują kobiety. Wyważenie ich powinno być intuicyjne. Należy się wystrzegać nadmiernej przesady — np. kobiety lubią komplementy, ale ich morze będzie je topiło, a nie wynosiło na wyżyny.

Przygotuj się

Wiesz z jaką kobietą się spotykasz i jakie wybraliście miejsce na pierwszą randkę. Skup się na właściwym przygotowaniu. Jeśli umówiliście się do opery nie możesz pójść w stroju sportowym i odwrotnie, jeśli zaczynacie spotkanie w pubie nie pójdziesz tam w pełnym garniturze.

Pamiętaj jednak o schludnym wyglądzie. Wybierz perfumy sensualne, z niskimi tonami — te zawsze zapisują się na dłużej w pamięci kobiet i wywołują ciepłe, a czasem i erotyczne skojarzenia. Jeśli nie wiesz jakich mężczyzn lubi twoja wybranka postaraj się tego dowiedzieć, ale nie pytaj wprost! Możesz prześledzić jej profil społecznościowy, sprawdzić jak sama lubi się ubierać — to wiele ci powie.

Kluczowy moment — randka

Zapomnij o spóźnieniu — bądź przed czasem! Kobieta nie może na Ciebie czekać. W dobrym tonie jest ofiarowanie kwiatów — nie musi to być od razu bukiet czerwonych róż, wystarczy jeden kwiat lub polny bukiecik. Pamiętaj o mowie ciała, która będzie przesyłała jej sygnały o twoim rzeczywistym zainteresowaniu.

Na pierwszej randce nie opowiadaj o problemach rodzinnych i zawodowych. Zadając pytania nie wykraczaj poza ogólnie przyjęte normy, nie wchodź z przysłowiowymi butami w jej prywatność. Dobrym punktem zaczepienia są rzeczywiste zainteresowania. Słuchaj, prowadź rozmowę, ale uwaga — nie podtrzymuj dyskusji na siłę . Chwila ciszy nie musi być niezręczna, możesz ją wykorzystać do muśnięcia jej dłoni czy głębszego spojrzenia w jej oczy.

Tego unikaj

Pod żadnym pozorem nie staraj się być fajniejszy niż jesteś. Kobiety mają automatyczny barometr pajacowania i takie zachowanie kojarzy im się z wyrośniętymi chłopcami, a nie z prawdziwymi mężczyznami. Nie przekraczaj granic intymności. Co prawda seks na pierwszej randce nie jest zbrodnią, a nawet jest możliwy, jednak musi on wypływać z ogólnie stworzonej atmosfery, a nie twoich podtekstów, które mogą zostać odczytane jako seksizm i grubiaństwo.

Pamiętaj, by pozwolić kobiecie wybrać dania z menu, a także zachowaj podstawowe zasady savoir-vivre. Przejmuj kontrolę w momentach, w których to mężczyzna powinien się określać np. podczas degustacji wina. Oczywiście zapomnij, że za wspólną kolację zapłaci kobieta lub będziecie płacili po połowie — Ty regulujesz rachunek.

Finał

Patrz jej w oczy, mów komplementy i podsumuj to spotkanie dając do zrozumienia, że jesteś nią oczarowany. Po randce wyślij wiadomość z podziękowaniem za wspólnie spędzony wieczór — możesz pozwolić sobie na finezję i pewną dozę słodyczy. Jeśli randka była naprawdę udana możesz wysłać jej kwiaty lub czekoladki — co prawda większość kobiet deklaruje swoją przynależność do idei feminizmu, ale takie gesty zawsze kradną nie tylko serce.