Pompki do penisa (zwane również próżniowymi bądź erekcyjnymi) stosuje się w celu powiększenia penisa bądź wzmocnienia erekcji. Popularność tych urządzeń nie jest zbyt duża ze względu na rozwój farmakologii. W okresie przed odkryciem niebieskiej tabletki, a następnie jej pochodnych aparaty próżniowe były jedną z głównych metod leczenia impotencji. Jaka działa pompka do penisa? Jak jej używać, którą wybrać? Zalety, przeciwskazania oraz skutki uboczne stosowania pompek erekcyjnych.

Jak działa pompka do penisa?

Pompka do penisa składa się z cylindra oraz mechanizmu, który poprzez wysysanie powietrza wytwarza podciśnienie. Prowadzi to do osiągnięcia erekcji w przeciągu około 10 minut. Sposób w jaki doprowadza się przyrodzenie do wzwodu można określić mianem erekcji mechanicznej. Metoda ta jest niezwykle skuteczna, kiedy organizm wykazuje niską podatność na środki farmakologiczne lub suplementy na potencję.

Skuteczność pompki erekcyjnej – przegląd literatury i opinie

Skuteczność pompki erekcyjnej uzależniona jest między innymi od wybranego urządzenia. Kluczowe w tym przypadku jest ciśnienie wytwarzane przez pompkę oraz jej szczelność. Czynnikiem, na który nie mamy wpływu są predyspozycje organizmu do powiększenia penisa oraz zdolności osiągnięcia wzwodu. Regularne pompowanie przez okres 2 miesięcy pozwala na zwiększenie członka o dodatkowe 2-4 centymetrów.

Według badań skuteczność pompki w leczeniu zaburzeń erekcji oscyluje granicach 35-92% – zależne od kryterium klasyfikacji pacjentów do danego eksperymentu. Warto dodać, że nie tylko wysoka skuteczność jest zaletą tej metody leczenia. Przegląd literatury jednoznaczenie wskazuje, że pompki do penisa cechuje znacznie mniejsze ryzyko działań niepożądanych w porównaniu do popularnej niebieskiej tabletki. Przeciwskazania stosowania pompki można policzyć na palcach jednej ręki. Dotyczą symbolicznego odsetka mężczyzn cierpiących na poważne dolegliwości.

Przeglądając opinie na forach oraz tematycznych stronach można odnieść mieszane uczucia co do skuteczności tej metody. Zdania są podzielone, może być to spowodowane odmiennością używanego urządzenia. Biorąc pod lupę osoby które korzystały z pompek Bathmate lub innych podobnej klasy producentów większość opinii wskazuje na wysoką skuteczność. Jakość używanej pompki odgrywa w tej kwestii znaczącą rolę.

Ranking pompek do penisa

1. Bathmate Hydro 7

Cena: 329zł

bathmate hercules

Bathmate Hydro 7 (wcześniejsza nazwa: Hercules) to urządzenie renomowanego brytyjskiego producenta. Produkty tej firmy cieszą się wysoką skutecznością oraz bezpieczeństwem. Model Hydro 7 to nieco mniejszy brat Hydromax X30 – zajmującego drugie miejsce w rankingu.

Pompka mniejszego rozmiaru, a mimo to zajmuje pierwsze miejsce w rankingu? Dla większości będzie to wystarczająco duża pompka, a przy tym pozwoli nieco zaoszczędzić. Jeśli nie planujesz występów w filmach porno rozmiar tego modelu pozwoli na wydłużenie i pogrubienie penisa do satysfakcjonujących rozmiarów.


Strona producenta

2. Bathmate Hydromax X30

Cena: 199zł

Bathmate Goliath

Bathmate Hydromax X30 jest bliźniaczym modelem Herculesa z tą różnicą, że generuje 35% większą siłę ssącą. Pompka stworzona z myślą o najbardziej wymagających mężczyznach. Podobnie jak Bahmate Hercules wykorzystuje działanie wodnego środowiska łącząc wysoką skuteczność z bezpieczeństwem użytkowania.


Strona producenta

3. Pump Master

Cena: 149z

Pump Master

Prostota wykonania i cena są mocnym argumentem stojącymi za tym urządzeniem. W przeciwieństwie do Bathmate nie wykorzystuje środowiska wodnego, przy zakupie tego produktu powinieneś zaopatrzyć się w dobry lubrykant. Częste użytkowanie będzie generować stały koszt wiążący się z zakupem lubrykantu – zastanów się czy będzie to dla Ciebie opłacalne. Jeśli nie to warto wybrać pompkę Bathmate, wyższa cena może zwrócić się z nawiązką, a przy tym otrzymasz urządzenie bardzo dobrej jakości.


Strona producenta

4. XL Sucker

Cena: 99zł

XL Sucker

Ekonomiczne rozwiązanie dla najbardziej oszczędnych. Do pompki warto zakupić lubrykant, zapewniający poślizg i odpowiednie nawilżenie, co jest bardzo ważne przy używaniu tego typu urządzeń. Polecamy mężczyznom chcącym dopompować swoją męskość w przypadku sporadycznych problemów ze wzwodem.

Z dopłatą 50 złotych, dostępna jest pompka XL Sucker z wyświetlaczem ułatwiającym odczyta ciśnienia.


Strona producenta

Co daje „pompowania” członka?

Pompki do penisa stosowne są w dwóch celach – powiększenia penisa oraz leczenie zaburzeń erekcji. Zaletą pompki jest efekt widoczny już po pierwszym „pompowaniu”. Ze względu na zwiększenie objętości członka oraz twardszej erekcji stosunek może być znacznie bardziej satysfakcjonujący – w szczególności dla płci przeciwnej.

Mocniejsza erekcja 

W wyniku wytworzonego podciśnienia następuje zwiększony napływ krwi do tkanek członka, która wypełniając ciała jamiste penisa prowadzi do wzwodu. Aparaty próżniowe były popularną metodą leczenia zaburzeń wzwodu tuż przed odkryciem właściwości erekcyjnych sildenafilu.

Powiększenie penisa 

Regularne stosowanie pompki powiększającej prowadzi do rozciągania tkanek penisa, które zwiększają swoją pojemność. W miarę upływu czasu oraz kolejnych sesji z użyciem pompki próżniowej przyrodzenie jest wstanie przyjmować więcej krwi. Następuje znacznie wzmocnienie erekcji oraz objętości członka. Działanie aparatów próżniowych jest podobne do działania tabletek na powiększanie członka. Tabletki działają od wewnątrz dostarczając niezbędnych substancji natomiast pompki – działając od zewnątrz – mechanicznie stymulują pobudzenie ciał jamistych.

Szczególnie zauważalne jest zwiększenie grubości członka, która według badań jest kluczowym czynnikiem wpływającym na wewnątrzpochwową stymulację seksualną kobiet.

Jak używać pompki do penisa?

Stosowanie pompki do penisa jest bardzo proste. Do regularnego stosowania polecamy wybrać urządzenie lepszej jakości, zniweluje to ryzyko działań niepożądanych.

Potrzebny czas: 20 min..

Instrukcja stosowania pompki

 1. Nawilżenie członka

  Użyj lubrykantu nawilżając skórę penisa u jego nasady. W przypadku pompki wykorzystującej środowisko wodne można pominąć ten krok.

 2. Rozgrzanie penisa

  Przed pompowanie zaleca się rozgrzanie członka, polewając go ciepła wodą, dzięki czemu zwiększy się jego ukrwienie. Następnie włóż penisa do cylindra i dociśnij szczelnie do ciała.

 3. Wytworzenie podciśnienia

  Umieść penisa wewnątrz aparatu próżniowego. Zacznij usuwać powietrze/wodę za pomocą mechanizmu, w który została wyposażona pompka. Utrzymuj stałe ciśnienie w cylindrze.

 4. Uwolnienie podciśnienia

  Wciśnij zawór uwalniający ciśnienie. Jedna sesja powinna trwać do 10-20 minut. Pierwsze sesje nie powinny być długie, w tym czasie należy wyczuć jakie jest odpowiednie podciśnienie. Zaleca się utrzymanie co najmniej jednodniowej przerwy między sesjami.

W przypadku problemów z osiągnięciem bądź utrzymaniem erekcji stosuje się pierścienie erekcyjne. Mają one na celu zatrzymanie krwi w ciałach jamistych penisa zapobiegając utracie wzwodu. Pierścienie nie powinny być stosowane dłużej niż przez 30 minut.

W przypadku problemów z osiągnięciem bądź utrzymaniem erekcji stosuje się pierścienie erekcyjne. Mają one na celu zatrzymanie krwi w ciałach jamistych penisa zapobiegając utracie wzwodu. Pierścienie nie powinny być stosowane dłużej niż przez 30 minut.

Pamiętaj o nawilżeniu! 

Jeśli nie korzystasz z pompki wodnej, konieczne jest dodatkowe stosowanie żelu lub lubrykantu. 

Odpowiednie nawilżenie niezbędne jest do zapewniania bezpieczeństwa oraz komfortu użytkowania pompki. Nie bez znaczenia jest wybór lubrykantu – większość gadżetów erotycznych można stosować wyłącznie ze środkami na bazie wody. 

Rodzaje pompek do penisa

Istnieją różne rodzaje pompek do penisa, ich działanie jest podobne, jednak funkcjonują nieco inaczej. Urządzenia te można podzielić na: próżniowe, wodne oraz elektryczne.

Pompki próżniowe

Ten typ pompek został wprowadzony na rynek jako pierwszy.  Jak sama nazwa wskazuje, powietrze jest wysysane ze szczelnego cylindra tworząc podciśnienie. Urządzenie tego typu wymaga operowania obiema rękoma. Jedną przytrzymujemy pompkę, drugą wysysamy powietrze za pomocą wbudowanego mechanizmu.

Niektóre pompki próżniowe posiadają manometr pozawalający odczytanie ciśnienia. Jest to bardzo pomocne szczególne w początku „pompowania”. Wytworzenie zbyt dużego podciśnienia może prowadzić min. do uszkodzenia tkanek przyrodzenia. Przy korzystaniu z tego typu pompki zaleca się stosowanie lubrykantu.

Pompki wodne

Pompki wodne działają na podobnej zasadzie co próżniowe, z tą różnicą, że wykorzystują środowisko wodne. Urządzenie obsługuje się najczęściej jedną ręką. Drugą możesz zająć się swoją partnerką, podczas wspólnego prysznicu, który jest świetnym zalążkiem gry wstępnej

Urządzenia te uważane są za znacznie bezpieczniejsze oraz skuteczniejsze, a dodatkowo nie wymagają użycia lubrykantu. Warto dodać, że wśród najlepszych przyrządów do powiększania i wzmocnienia erekcji królują właśnie pompki wodne. 

Z pompek wodnych można pod prysznicem lub w wannie, przygotowując członka do akcji. Niestety ich wadą jest, to, że nie użyjesz je w zaciszu swojej sypialni – środowisko wodne jest w tym wypadku wymagane.

Pompki elektryczne

Kolejny typ pompek jest najnowszą wersją wprowadzoną na rynek, zasilane energią z baterii. Zaletą pompek elektrycznych jest wygoda. Cena pompek jest zbliżona do mniejszych wersji pompek wodnych. Niestety podobnie jak w przypadku przyrządów próżniowych, nie obędzie się bez stosowania lubrykantu. 

Pompka napompuje – pierścień utrzymuje

Kłopoty z erekcją dotyczą zarówno osiągnięcia wzwodu jak i jego utrzymania. Stosowanie aparatów próżniowych w celu osiągnięcia wzwodu może być frustrujące, jeśli zaraz potem członek będzie opadał. 

Mężczyźni mającym problem utrzymanie wzwodu mogą po sesji z użyciem pompki stosować pierścienie erekcyjne. Podczas pobudzenia seksualnego zwiększa się napływ krwi do tkanek penisa – jeśli równie szybko opłynie jak wpłynęła, nici z dalszej zabawy. Gadżety te ograniczają odpływ krwi z ciał jamistych członka. Pozwalają cieszyć się mocną erekcją oraz zwiększają intensywność bodźców seksualnych.

Na rynku dostępnych masa przeróżnych pierścieni, które nie tylko podtrzymują erekcję, ale także dodatkowo stymulują łechtaczkę partnerki. Zabawki tego typu są użyteczne co i niebezpieczne. Przy pierwszym użyciu zaleca się stosowanie przez maksymalnie 10 minut, kolejne do 20 minut. Jeśli zauważysz lub odczujesz coś niepokojącego (ból, zasinienie, obrzęk) natychmiast zdejmij pierścień.

Pompka do penisa – gdzie kupić?

Pompkę do penisa można kupić stacjonarnie korzystając. oferty lokalnych sex shopów. Nie wszyscy jednak mają taką możliwość, często w danej miejscowości nie ma sklepu oferującego tego typu produkty. Wizyta w sex shopie może być dla wielu z nas krępująca. W takim przypadku warto przejrzeć ofertę sklepów internetowych. Cena pompki do penisa rozpoczyna się od około 50 złotych za produkt z niższej półki i dochodzi do nawet 400 złotych za urządzenia najwyższej jakości.

Jak wybrać dobrą pompkę?

Wybór pompki powinien być dopasowany do potrzeb użytkownika. Nie polecamy tanich urządzeń, najczęściej są one wątpliwej jakości co przekłada się na brak lub niewielką skuteczność. Mimo, to aby zapewnić transparentność rankingu, umieściliśmy w nim kilka produktów z niższej półki. Sprawdź czy pompka posiada atesty, certyfikaty bezpieczeństwa oraz z jakich materiałów została wykonana.

Skutki uboczne i przeciwskazania

Specjaliści uważają, że stosowanie pompki obarczone jest niskim ryzykiem działań nieporządanych. Występują one zazwyczaj w wyniku nieodpowiedniego używania bądź korzystania z pompki wątpliwej jakości.

Skutki uboczne, które mogą wystąpić: bolesne erekcje, napuchnięcie członka, zasinienia/zaczerwieniania, uszkodzenia tkanki skórnej. W przypadku ich wystąpienia należy zaprzestać używania pompki erekcyjnej.

Przeciwskazania: priapizm, skrzywienie penisa kwalifikowane jako choroba Peyroniego, zaburzenia krzepnięcia krwi.