Tabletki Desmoxan to jedne z najbardziej rozpoznawalnych pigułek na rzucenie palenia. Jak działają i czy są skuteczne? Recenzja i opinie o Dosmoxan. Sprawdź czy warto kupić.

Opis produktu

Desmoxan znajduje swoje zastosowanie w terapii przy uzależnieniu od nikotyny. Tabletki zawierają tę samą substancję czynną co inny popularny lek – Tabex. Między tymi dwoma środkami istnieje jednak pewna różnica. Desmoxan prowadzi intensywną kampanię reklamową, przez co jest znacznie bardziej rozpoznawalny, przekładając się również na większa sprzedaż. Produkt w postaci kapsułek twardych po połykania.

STRONA PRODUCENTA

Substancja czynna: cytyzyna.
Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, stearynian magnezy.

Jak działa Desmoxan?

Wskazując jedną szkodliwą substancję w dymie papierosowym na myśl jako pierwsza przychodzi nikotyna. To właśnie ona jest odpowiedzialna za uzależnienie. Oczywiście poza nikotyną zawierają w zależności od marki setki a nawet tysiące szkodliwych substancji.

Desmoxan zawiera cytyzynę, której działanie jest zbliżone do nikotyny. Cytyzyna zaspokaja głód nikotynowy, przez co ułatwia rzucenie palenia. Według producenta preparatu już po 25 dniach można zakończyć leczenie i skutecznie rzucić palenie na zawsze.

Jak stosować Desmoxan?

Sposób przyjmowania znajdziesz na ulotce. Przyjmując Desmoxan stosuje się regresję dawkowania (z każdym okresem zmniejsza się ilość przyjmowanej cytyzyny):

 • 1 – 3 dzień: 1 kapsułka co 2 godziny – maksymalnie 6 dziennie,
 • 4 – 12 dzień: 1 kapsułka co 2,5 godziny – maksymalnie 5 dziennie,
 • 13 – 16 dzień: 1 kapsułka co 3 godziny – maksymalnie 4 dziennie,
 • 17 – 20 dzień: 1 kapsułka co 5 godziny – maksymalnie 3 dziennie,
 • 21 – 25 dzień: 1- 2 kapsułki na dobę.

Przez pierwsze 3 dni można palić, jednak należy zmniejszać ilość wypalanych papierosów. Od 4 dnia należy bezwzględnie odstawić papierosy. Stosowanie preparatu oraz jednoczesne palenie może prowadzić do poważnych skutków ubocznych. Należy restrykcyjnie przestrzegać opisanych przez producenta zaleceń.

Możliwe skutki uboczne

Desmoxan jest lekiem i tak jak praktycznie każdy lek posiada może wywoływać pewne skutki uboczne. Najcześciej występują podczas początkowego okresu, czyli rozpoczęcia kuracji są:

 • nudności,
 • zmęczenie, złe samopoczucie,
 • bóle i zawroty głowy,
 • zaburzenia snu,
 • obniżona koncentracja,
 • obniżone libido,
 • problemy żołądkowo-jelitowe,
 • suchość lub nadmierne wydzielanie śliny w jamie ustnej.

Wszelkie dolegliwości powinny przejść w miarę upływu czasu. Dla własnego bezpieczeństwa, jeśli stwierdzisz nasilone skutki uboczne stosowania leku skonsultuj się z lekarzem.

Przeciwskazania

Leku Desomaxan nie powinny stosować osoby:

 • kobiety w ciąży/karmiące piersią,
 • przyjmujące leki przeciwgruźlicze,
 • chorujące na: wrzody żołądka, cukrzycę, nadciśnienie, nadczynność tarczycy, refluks przełyku, guz chromochłonny,
 • niewydolność nerek oraz wątroby.

Osoby młode – poniżej 18 roku życia, oraz w podeszły wieku – powyżej 65 roku powinny przed stosowaniem zasięgnąć profesjonalnej porady lekarskiej.

Skuteczność leczenia Desmoxanem?

Lek Desmoxan nie jest panaceum. Aby terapia okazała się skuteczna potrzeba silnej woli i determinacji. Szczególnie podczas pierwszych dni, kiedy ochota na papieroska jest największa. Trzeba pamiętać aby w 4 dniu bezwzględnie odstawić papierosy. Terapię należy przeprowadzić do końca. Jeśli po zakończeniu leczenia wrócisz do nałogu, kolejną próbę leczenia może podjąć nie wcześniej niż po 2-3 miesiącach.

Ile kosztuje Desmoxan i gdzie kupić?

Desmoxan jest popularnym lekiem OTC na rzucenie palenia, znajdziesz go w większości punktów aptecznych. Przed wybraniem się do apteki warto porównać cenę w aptekach internetowych. Zamawiając online ceny zaczynaj się od około 61 złotych za opakowanie zawierające 100 kapsułek. Jedno opakowanie pozwala na przeprowadzenie pełnej 25 dniowej kuracji przy zastosowaniu maksymalnych dawek zalecanych przez producenta.

Desmoxan – opinie konsumentów

Desmoxan znajduje uznanie, które chwalą go za wysoką skuteczność przy stosunkowo nie wielkiej cenie. Z drugiej strony wielu uskarża się na skutki uboczne obecne podczas terapii. Trzeba nadmienić, że jest to lek, a nie suplement i trzeba liczyć się z możliwością pewnych dolegliwości podczas stosowania.
Wielu osobom udało się rzucić palenie już po jednym opakowaniu. Z pewnością jest to produkt, który z odrobiną determinacji ułatwi wyjście z nałogu. Trzeba pamiętać o przestrzeganiu zaleceń producenta, a w razie jakichkolwiek wątpliwości skonsultować się z lekarzem.