Flirtowanie może być oczywistą grą słowną, która niestety nie zawsze trafia w odpowiedni moment i może speszyć drugą osobę. Z drugiej strony to fantastyczny sposób na przyciągnięcie zainteresowania i rozbudzenie zmysłów. Uwodzenie jest sztuką, która nie musi skupiać się na wyznaniach, wprost przeciwnie preludium do płomiennych chwil we dwoje może być mowa ciała, która jest niczym tango spragnionych siebie kochanków.

Flirt niewerbalny

Niewerbalny flirt potrafi rozgrzać nawet najzimniejsze niewiasty, które wydają się absolutnie niedostępne. Kobieta, która z góry zakłada, że będzie skutecznie odpierała komplementy przygotuje się na randkę w sposób pasywny. Nie jest prawdą, że panowie wobec takich postaw są całkiem bezbronni. Tak, jak kobiety używają seksapilu, tak dla mężczyzn tajną bronią jest właśnie mowa ciała, która staje się magnesem przebijającym mur.

Ten pierwszy moment

Pierwsza randka zawsze jest stresująca, nawet jeśli znacie się z pracy, to na gruncie prywatnym możecie czuć się nieswojo. Jeśli umówiłeś się na randkę ze znaną ci kobietą, zapomnij o kumpelskich stosunkach — te staną się barierą, a nie pomocą. Pokaż się z innej strony! Przywitanie powinno być ciepłe, ale nie nachalne – obejmij ją bardo subtelnie zachowując dystans – słowem nie przyciągaj jej do siebie, a jedynie zamknij swoje dłonie na jej ramionach.

Możesz musnąć czubkami palców jej szyję, ale tylko na sekundę. Szyja to niezwykle erotyczne miejsce na mapie ciała, które automatycznie pozwala odczytać intencje i podnosi ciśnienie. Jeśli nie znasz kobiety, z którą się spotykasz, pomiń muskanie szyi zostawiając je na koniec spotkania lub kolejną randkę. W takim przypadku zniż głos- każda kobieta to lubi — i przywitaj się z szarmancją.

Oczy, stopy, ręce

Podczas rozmowy patrz jej w oczy, ale nie rób tego nachalnie. Pamiętaj, by słuchać, ale i pytać. Zwróć uwagę na to jak siedzisz. Wbrew pozorom ułożenie twoich stóp powie więcej niż ci się wydaje. Skrzyżowane i odsunięte w tył lub w bok od partnerki jest sygnałem, że nieszczególnie interesujesz się swoją towarzyszką. Pod żadnym pozorem nie krzyżuj rąk — te powinny być w geście otwartym, gotowym do zbliżenia.

Każda kobieta lubi swoją przestrzeń, ale z czasem woli zmniejszać dzielący dystans, dlatego stwórz sobie możliwość przysunięcia się do niej. W trakcie rozmowy chwyć delikatnie jej dłoń, ale jej nie ściskaj. Sygnałem, że możesz to zrobić będą jej ręce swobodnie ułożone na stole. Dłonie to prawdziwi mistrzowie mowy ciała. To one stają się wskaźnikami typu „możesz na chwilę tutaj zerknąć”. Wystarczy więc, że ułożysz je na chwile w okolicy swojej twarzy, ust czy klatki piersiowej, a przykują uwagę właśnie na tej części ciała.

Chcesz jej powiedzieć, że jesteś nią zainteresowany? Skieruj swoje dłonie na filiżankę czy kieliszek. Delikatne ruchy wzdłuż naczynia mają wymowę o zabarwieniu erotycznym.

Mowa ciała a rozmowa

Twoje ciało jest suflerem tego, co wypowiadasz. Musi się dopasować do osoby towarzyszącej. Jeśli twoja partnerka wykazuje silny temperament nie możesz być melancholijny. Zarówno twoje słowa, jak i gesty muszą być odpowiedzią na jej temperament.

Prowadząc rozmowę bądź wyprostowany – to symbol otwartości i zainteresowania. Odgarnij swoje włosy i pokaż jej, że chcesz być dla niej atrakcyjny, gestykuluj, ale nie wymachuj rękoma, co jakiś czas unieś brwi do góry i staraj się niwelować dystans poprzez subtelne pochylenie się do przodu. Każda kobieta jest otwarta na mowę ciała, to sygnały, których nie da się zmrozić czy pominąć. Wykorzystaj je, by zdobyć tę, na której ci zależy.