Pomimo, iż ciężko jednoznacznie określić przyczyny przedwczesnego wytrysku, istnieje wiele metod leczenia tej dolegliwości. Kiedy inne metody zawodzą na pomoc przychodzi leczenie farmakologiczne. Czy warto stosować leki czy może lepiej zostać przy naturalnych tabletkach?

Działanie mózgu a przedwczesny wytrysk

Leczenie przedwczesnego wytrysku - co mówi nauka?

Podczas pobudzenia seksualnego ośrodki sterownicze w naszym mózgu wysyłają sygnał w rezultacie czego dochodzi do erekcji. Za proces ejakulacji odpowiada ośrodkowy układ nerwowy, jednak co jest przyczyną przedwczesnego wytrysku? Istotną rolę w całym tym zamieszaniu odgrywają głównie znane wszystkim substancje – dopamina i serotonina. Jak działają te dwie substancje? Otóż serotonina wstrzymuje nas od wytrysku, natomiast dopamina jest odpowiedzialna za finisz – czyli innymi słowy orgazm. Wniosek? Podczas stosunku warto zadbać o odpowiednio wysoki poziom serotoniny w stosunku do dopaminy.

Jak utrzymać odpowiednio wysoki poziom serotoniny?

Wysoki poziom serotoniny mogą zapewnić specjalnie skomponowane suplementu lub leki. W tym drugim wypadku należy udać się do lekarza, który zleci wykonanie wymaganych badań, a następnie przepisze lek – prawdopodobnie dapoksetynę. Lek ten stosuje się przed stosunkiem tak samo jak popularną niebieską tabletkę.

Dapoksetyna to pierwszy lek zarejestrowany w Polsce ze wskazaniem na leczenie przedwczesnego wytrysku. Jak dotąd stosowano leki przeciwdepresyjne z grupy SSRI, które swoje zastosowanie znalazły również w opóźnianiu ejakulacji u mężczyzn.

Dapoksetyna bezpieczny lek na PW?

Problem wydaje się rozwiązany, ale czy dapoksetyna nie wywołuje skutków ubocznych? W porównaniu z dotąd stosowanymi środkami antydepresyjnymi jest to na pewno bezpieczniejszy lek. Mimo to podczas jego przyjmowania, można spotkać się z:

  • bólami głowy,
  • mdłościami,
  • zaburzeniem wzwodu,
  • biegunką,
  • zaparciami,
  • rozdrażnieniem,
  • drętwieniem,
  • uderzeniami gorąca,
  • podwyższonym ciśnieniem.

Każdy lek należy przyjmować odpowiedzialnie, wcześniej konsultując się z lekarzem oraz wykonując okresowe badania kontrolne. Leki to tylko jedna z metod leczenia przedwczesnego wytrysku, przeczytaj nasze artykuły: Jak przedłużyć stosunek – 7 metod na opóźnienie wytrysku.

Bezpieczna alternatywa

W związku z możliwymi skutkami ubocznymi wielu mężczyzn sięga po naturalne tabletki na przedłużenie stosunku bazujących na ziołowych składnikach. Nie ma co się oszukiwać, naturalne preparaty nie dadzą nam tak spektakularnych efektów i trzeba na nie czekać dłużej niż w przypadku leków. Jednak ich zaletą jest to, że są bezpieczne – skutki uboczne występuje u niewielkiego odsetka mężczyzn. Zasada działania również opiera się na kontroli poziomu dopaminy i serotoniny. Jeśli chciałbyś skorzystać z tej naturalnej alternatywy koniecznie sprawdź nasz ranking.