Zaledwie co dwudziestej osobie udaje się rzucić palenie na stałe. Dlaczego warto spróbować skończyć z nałogiem? Jak rzucić palenie papierosów? Poznaj skuteczne metody i uwolnij się od nikotyny raz na zawsze!

Rzucanie palenia zaczyna się w głowie!

Walka z nikotyną zaczyna się w Twojej głowie. Musisz traktować papierosy jako wroga, który chce Cię zabić. Trzeba znaleźć powód, żeby rzucić palenie. To pomoże Ci się zmotywować i wytrwać w postanowieniu. Może to być powód ekonomiczny, albo po prostu żeby dłużej cieszyć się zdrowie i życiem z najbliższymi. Początki zawsze bywają trudne, dlatego musisz mocno wierzyć w to co Cię motywuje. Ważne jest uświadomienie sobie dlaczego sięgasz po papierosa i dlaczego właśnie powinieneś rzucić palenie.

Hipnoza antynikotynowa

Metoda polega na sugestii zmiany zachowań podczas wprowadzenia pacjenta w stan hipnozy. Celem jest zmiany nastawienia do palenia papierosów i zagłębienie sugestii awersyjnych. Przykładowo hipnotyzer może zasugerować, aby woń dymu papierosowego kojarzyła się z najgorszym Ci znanym zapachem. Cena jednej sesji może kosztować nawet 200zł, przy czym zaleca się odbycie ich co najmniej kilka.

Nikotynowa terapia zastępcza

Może to niektórych zdziwić, ale nikotynę można również wykorzystać do uwolnienia się od niej. Metoda polega na stałym zmniejszaniu ilości dostarczanej nikotyny do organizmu. Podawana może być w postaci tabletek, gum lub plastrów łagodzące objawy rzucenia nałogu. Tak podawana nikotyna wolna jest od pozostałych szkodliwych substancji (może być ich nawet kilka tysięcy!) zawartych w dymie papierosowym.

Nikotyna może być również aplikowana za pomocą e-papierosa. Dobierając olejek należy mieć na uwadze, aby stopniowo zmniejszać jego moc. E-papieros jest świetnym rozwiązaniem dla starych palaczy, u których zauważa się nie tylko uzależnienie od nikotyny, ale i samego obrządku puszczania dymka. Nowoczesny papierosy nie są obojętne dla naszego zdrowia, olejki zawierają substancje, które po podgrzaniu mogą być toksyczne – ostatecznie pozostaje wybór z dwojga złego.

Tabletki i plastry

Zarówno tabletki jak i plastry wymagają najmniejszego zaangażowania w stosunku do innych metod. Jest to bardzo prosta i skuteczna metoda rzucania palenia, jednak nie wystarczy zakupić tabletki czy plastry, ale wykazać się determinacją i siłą woli. Skuteczność plastrów nie jest zbyt wysoka, dlatego lepszym rozwiązaniem są tabletki. Tabletki znacząco zmniejszają głód nikotynowy oraz przeciwdziałają rozdrażnieniu jakie wiąże się rzucaniem palenia. Przy odrobienie silnej woli, po miesiącu można definitywnie rzucić palenie. Jeśli po czasie znów poczujesz chęć na papierosa, zaleca się ponowne powtórzenie kuracji.

TOP1 Nicorix

nicorix

Nicorix to tabletki na bazie naturalnych składników. Pozwalają obniżyć poziom stresu oraz wspomagają pozbycie się głodu nikotynowego.

Działanie tabletek wspomaga oczyszczenie organizmu z toksyn oraz przyśpieszenie metabolizmu. Na stronie producenta, dowiesz się więcej na temat składu produktu oraz jego stosowania.

Strona producenta

Akupunkura

Niekonwencjonalną metodą rzucania palenia jest akupunktura. Zabieg polega na wbiciu igieł w kilka lub kilkanaście minut w punkty na ciele. Celem akupunktury jest przywrócenie równowagi oraz uzyskanie dobrego samopoczucia bez potrzeby dostarczenia kolejnej dawki nikotyny. 

Skuteczność zabiegu ocenia się na 60%, przy czym zazwyczaj do skutecznego wyleczenia potrzeba kilka, a nawet kilkanaście zabiegów. W czasie kuracji wymaga się całkowitej abstynencji nikotynowej. Klasyczną terapię można zastąpić terapią prądem elektrycznym.

Biorezonans

Biorezonans wykorzystuje drgania elektromagnetyczne naturalnie występujące w naszym organizmie. Przed zabiegiem należy zapalić papierosa, który po wypaleniu zostaje umieszczony w aparaturze. Pacjent podłączony jest do niej specjalnymi elektrodami, po rozpoczęciu pracy urządzenia w organizmie zachodzą reakcje wygłuszające głód nikotynowy.

W wyniku zabiegu organizm będzie pozbywał się nagromadzonych toksyn. Po terapii należy zadbać o odpowiednie nawodnienie, dzięki czemu proces wydalania toksyn będzie w pełni efektywny. Tej metody rzucania palenia powinny unikać osoby z rozrusznikiem serca, padaczką oraz kobiety w ciąży.

Metoda Carra

Metoda jest dokładnie opisana w książce Allena Carra „The easyway to stop smoking”. Książka uzmysławia powody dla których sięgamy po papierosa. Według autora wcale nie potrzeba silnej woli, aby skutecznie rzucić palenie.

Celem jest poznanie mechanizmu działania głodu nikotynowego oraz wprowadzenie w życie kilku prostych wskazówek. Dobrze wiemy jakie skutki pociąga za sobą palenie, jednak strach nie pozwala nam rzucić nałogu.

Strach przed utratą przyjemności, walką z samym sobą o przetrwanie kolejnego dnia bez papierosa. O wiele lepsze efekty uzyskuje się jeśli zdecydujemy się na seminaria terapeutyczne, które są prowadzone w większych miastach. Szacuje się, że po tego rodzaju seminarium, aż 70% palaczy rozstaje się z nikotyną.