Chcesz dowiedzieć się jak przedłużyć stosunek o dodatkowe minuty? Co na przedłużenie stosunku jest najskuteczniejsze? Te siedem wskazówek, wydłuży czas Twojego stosunku o nawet 15-25 minut! Opóźnienie wytrysk jest możliwe na wiele sposobów – sam wybierz który jest dla Ciebie odpowiedni i ciesz się seksem jeszcze dłużej.

Jak przedłużyć stosunek u mężczyzny – domowe sposoby

Statystycznie jedynie 9% ciepiących na przedwczesny wytrysk udaje się po poradę lekarską. Pozostała część lekceważy problem lub próbuje nieco przedłużyć stosunek seksualny korzystając z metoda opisanych w internecie. Jeśli krępujesz się przed rozmową ze specjalistą, pomocne mogą być nasze domowe sposoby na opóźnienie wytrysku.

#1 Prezerwatywy przedłużające stosunek

Pierwszą metodą na przedłużenie stosunku, która działa doraźnie jest używanie prezerwatyw nasączonych benzokainą lub innym podobnie działającą substancją. Metoda skuteczna, jednak nie wszystkim odpowiada ze względu na często występujące odrętwienie członka. Zbyt mocne znieczulenie zamiast opóźnić wytrysk może doprowadzić do jego braku.

ZaletyWady
 • natychmiastowy efekt
 • aż 5-10 minut seksu więcej
 • mniejsze zagrożenie chorobami przenoszonymi drogami płciowymi
 • może powodować nadmierne odrętwienie członka
 • zmniejsza satysfakcję z seksu
 • używanie prezerwatywy ogranicza spontaniczność
 • częstym skutkiem ubocznym jest problem z utrzymaniem erekcji

Prezerwatywy, które polecamy: Durex Performa, Unimil MaxLove, Durex Performax Intense, Pastante Delay/Infinity.

Prezerwatywy te różnią się od siebie grubością materiału z jakiego zostały wykonane oraz substancją, którą zostały nasączone – przy najbliższej okazji wypróbuj je i sprawdź, które Ci najbardziej odpowiadają.

#2 Tabletki na opóźnienie wytrysku

Kolejną metodą na opóźnienie wytrysku jest przyjmowanie specjalnych suplementów. Jak dyskretnie przedłużyć stosunek? Tabletki są do tego idealnym rozwiązaniem. Według nas najlepszym preparatem dostępnym bez recepty jest Climax Control i to właśnie ten środek jest najczęściej polecany w rankingach. Porównanie suplementów znajdziesz również w naszym rankingu tabletek na przedwczesny wytrysk.

TOP1
ClimaxControl

Climax Control

ClimaxControl to zdecydowanie numer 1 wśród tabletek na przedłużenie stosunku w naszym rankingu. Są dostępne bez recepty i całkowicie bezpieczne. Działanie tego preparatu opiera się na regulacji poziomu serotoniny, która jest ściśle powiązana z przedwczesnym wytryskiem. Pierwsze efekty można odczuć już po kilku dniach stosowania tego preparatu.

Strona producenta

#3 Ćwiczenia mięśni Kegla

Jeśli jesteś typem mężczyzny, który nie lubi używać prezerwatyw, ćwiczenia Kegla będą świetnym rozwiązaniem pozwalającym nieco opóźnić wytrysk. Mięsień łonowo-guziczny  odpowiedzialny jest za trzymanie moczu oraz ejakulację. Wyćwiczenie mięśni Kegla pozwoli Ci na lepszą kontrolę nad wytryskiem, a ponadto zwiększy jakość odczuwanych doznań podczas seksu.

ZaletyWady
 • wydłuży czas seksu o nawet kilka minut
 • łatwa i dyskretna metoda
 • działa u mężczyzn w każdym wieku
 • zwiększa doznania podczas stosunku
 • regularnie ćwiczone zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób układu moczowego
 • ćwiczenia trzeba wykonywać regularnie
 • wymaga czasu, aby nauczyć się prawidłowej techniki
 • ćwiczenia są dość monotonne

Ćwiczenie mięśni Kegla w 4 prostych krokach:

 1. Na początku zlokalizuj mięsień, poprzez spróbowanie wstrzymania moczu podczas jego oddawania.
 2. Mięsień, którego do tego używamy jest mięśniem łonowo-guziczny.
 3. Staraj się napinać mięsień kilkanaście razy dziennie w ciągu dnia.
 4. Liczba powtórzeń jest kwestia indywidualną, warto zacząć od niewielkiej liczby, a następnie zwiększać intensywność ćwiczeń.

Pamiętaj o tym, że aby ćwiczenia były miarodajne powinieneś ćwiczyć regularnie. Technika jest łatwa do opanowania i można z niej dyskretnie korzystać praktycznie wszędzie. W artykule: Mięśnie Kegla – plan ćwiczeń znajdziesz więcej informacji oraz propozycje ćwiczeń dla zaawansowanych.

#4 Metoda start-stop

Metoda może być wykonana poprzez masturbację lub podczas seksu z partnerką. Opanowanie tej techniki wymaga czasu, jednak przynosi zauważalne efekty i może naprawdę skutecznie opóźnić wytrysk.

 • rozpocznij masturbację bądź penetrację, aż do momentu bliskiego orgazmowi,
 • kiedy poczujesz, że jesteś już naprawdę blisko przerwij,
 • spróbuj się zrelaksować, nie myśląc o wytrysku i konieczności jego powstrzymania, zrelaksuj się i pozwól aby podniecenie nieco opadło,
 • staraj się również skupiać na doznaniach jakie odczuwasz w członku oraz okolicach miednicy,
 • po chwili przerwy znów postaraj się doprowadzić do stanu bliskiego wytryskowi, a następnie przerwij,
 • powtórz to kilka razy, za każdym przerywając będąc coraz bliżej orgazmu,
 • po około 5-6 takich powtórzeniach możesz doprowadzić do wytrysku.

#5 Metoda uciskowa

Z angielskiego jest to tzw. „Squeeze Technique”. Technikę tą możesz stosować zarówno sam jak i z partnerką, cała sztuka polega na dokładnym znalezieniu miejsca ucisku.

 • tak jak w przypadku metody Start-Stop doprowadź do stanu bliskiego wytryskowi,
 • uciśnij wędzidełko, uścisk powinien być dość mocny, jednak tak aby nie sprawiał bólu,
 • po około 30 sekundach wznów penetrację i powtórnie wykonaj ucisk w momencie zbliżania się orgazmu,
 • staraj się doprowadzić do niego nie wcześniej niż po kilku minutach trwania stosunku, aż do osiągnięcia 15-20 minut.

#6 Głęboki oddech

Przedłużenie stosunku wymaga kontroli na swoim organizmem. Głęboki oddech jest formą medytacji, która pomaga kontrolować stan podniecenia i napięcia. Jego nadmiar jest jedną z przyczyn przedwczesnego wytrysku. Krótkie, płytkie oddechy przyśpieszają bicie serca, przez co mogą prowadzić do znacznie wcześniejszego finiszu. Spróbuj wdychać powietrze powoli przez 5 sekund, następnie wstrzymuj je w płucach przez około 3 sekundy po czym zrób powolny wydech trwający tak samo jak wdech około 5 sekund. Kiedy będziesz w stanie wykonywać ćwiczenie przez około 5 minut bez utraty rytmu będziesz mógł wykorzystać je w sypialni.

#7 Dłuższa gra wstępną

Generalnie seks można podzielić na dwie części – gra wstępna oraz penetracja. Wierz lub nie, ale spora cześć kobiet nie potrzebuje nie więcej jak 15-20 minut intensywnej gry wstępnej, aby być gotową do stosunku. Więc czemu nie spełnić ich życzenia? Dzięki temu nie tylko sprawisz, że będzie bardziej usatysfakcjonowana, ale także wydłużysz czas zbliżenia. Podczas gry wstępnej nie śpiesz się. Drocz się z nią, aż sama Ci zasygnalizuje, że czas przejść do konkretów. Pomysły na urozmaicenie gry wstępnej znajdziesz w artykule: Gra wstępna przed seksem – 8 wskazówek. Jeśli dobrze ją rozegrasz o wiele szybciej doprowadzisz kobietę do szczytu rozkoszy.

ZaletyWady
 • około 15 minut seksu więcej
 • bardziej usatysfakcjonujesz swoją partnerkę
 • przyjemność dla obu ze stron
 • łatwiej doprowadzisz kobietę do orgazmu
 • działa z innymi powyżej opisanymi technikami
 • nie przedłuży Twojej wytrzymałości podczas penetracji
 • nie pomaga bezpośrednio w rozwiązaniu problemu przedwczesnego wytrysku
 • wymaga sporej dozy fantazji

Najczęściej zadawane pytania

1. Idealny stosunek – ile powinien trwać?

Na to pytanie nie ma jednoznaczniej odpowiedzi. Seksuolodzy podają, że przedwczesny wytrysk występuje w momencie wystąpienia ejakulacji zanim oboje parterów jest usatysfakcjonowanych seksualnie. Zazwyczaj PW definiuje się jako wytrysk następujący przed upływem 2 minut od rozpoczęcia penetracji.

Czasu idealnego stosunku nie sposób określić. Mężczyźni na ogół są zdolni do szybkiego osiągania erekcji oraz ejakulacji. W przypadku kobieta sprawa ma się nieco inaczej. Potrzebują one dłuższej gry wstępnej oraz dłuższej stymulacji waginalnej by osiągnąć szczytowanie. Ważną kwestią jest również nastawienie psychiczne partnerów, klimat oraz odpowiednia technika pobudzania stref erogennych. Idealny stosunek jest więc uzależniony od danej pary, znajomości swoich preferencji seksualnych oraz doświadczenia.

2. Co można kupić w aptece na przedłużenie stosunku?

Szukając preparatów na przedłużenie stosunku w aptece, warto zapytać się farmaceuty o dobre środki. Rozmowa na ten temat może być o wiele bardziej krępująca, niż wizyta w gabinecie lekarskim, dlatego podajemy kilka środków, które znajdują się w popularnych aptekach. Znajdziesz w nich prezerwatywy przedłużające stosunek, suplementy (np. Selectin) oraz tabletki na receptę (Prilgy lub leki z grupy SSRI).

3. Która metoda na opóźnienie wytrysku jest najskuteczniejsza?

Skuteczność danych metoda jest uzależniona od wielu czynników. W przypadku przyjmowania tabletek, kluczowy wpływ na efektywność kuracji ma wybór preparatu. Decydując się na ćwiczenia, wszystko zależy od techniki ich wykonywania. Mimo wielu poradników dostępnych online, może się okazać, że bez specjalistycznego instruktarzu, ćwiczenia mogą nie przynosić oczekiwanych rezultatów.

4. Od czego zacząć leczenie przedwczesnego wytrysku?

Optymalnym rozwiązaniem jest pójście po poradę do specjalisty. Ze względy na intymność problemu niewielu mężczyzn decyduje się na ten krok. W pierwszej kolejności warto zacząć od wykonywania ćwiczeń. Jest to całkowicie darmowa metoda, a być może okaże się ona rozwiązaniem problemu. Ćwiczenia można wspomóc stosowaniem suplementów lub korzystanie ze środków znieczulających.

5. Jak jako kobieta mogę pomóc partnerowi opóźnić wytrysk?

Zdajemy sobie sprawę, że również część kobiet szuka pomocy dla swojego partnera. Rola kobiety w walce z przedwczesnym wytryskiem jest również bardzo ważnym czynnikiem. Wg. badań 60% ciepiących na PW zdecydowałoby się na leczenie gdyby zasugerowałaby im to partnerka. Kobieta może więc skutecznie pomóc mężczyźnie zrobić pierwszy krok.